Gracz roku czyli podsumowanie rankingów MU z 2017 r.

To już trzeci rok tej zabawy ze statystyką. Ranking budowany jest na zasadzie – pierwsze miejsce w cyklu – 50 punktów, drugie – 49 itd. Cykli w roku jest między 49 a 51 – zależy jak się to ułoży. W założeniach taki sposób liczenia miał promować graczy regularnie stawiających pola o dużej ilości MU – z naciskiem na regularnie. Pewnie to przypadek, ale w 2015 roku przegraliśmy z Żabami 11 do 38. Rok 2016 zakończyliśmy zwycięstwem 39 do 11. Ten rok natomiast zakończył się pogromem zielonej frakcji 47 do 3! 

W rankingu punkty zdobyło 296 graczy. To akurat mało. Rok temu było nas 401. Rok temu pisałem o Batalionie Resistance. No to umówmy się, że teraz jest nas 300 Spartan… Blisko połowa z nas (189) nie przekroczyła stu punktów. Tylko najlepsza piętnastka przekroczyła 1000 punktów. I tylko Gracz Roku 2017 przekroczył magiczną, dotąd niepokonaną granicę 2 tysięcy. Gracz roku 2015, MarcuSiX, wygrywał ranking z 1669 punktami. Jogypai w 2016 zgromadził 1944 punkty. Ale tegoroczny wynik to już mistrzostwo świata i chyba długo nie zostanie pobity – 2064 punkty!

Dobra. Nie przedłużam. Graczem Roku 2017 został pele2210. W polu pozostawił agenta Fiodorek3 (1990 pkt) oraz trzeciego Jogypai (1904 pkt). Pele2210 wygrywał siedmiokrotnie a 27 razy był w pierwszej piątce. Tych 27 pierwszych piątek to też wyczyn. Dotąd rekord roczny wynosił 20.

Tradycyjnie już w rankingu zwycięzców cykli wysoko był StalloneTheBest – zgarnął 5 wygranych. Tyle samo co Kathna.

Wspomnę jeszcze o nieformalnym rankingu „nolife”. Było dwóch graczy, którzy zdobywali punkty w każdym z 50 cykli. Jeden z nich to camaro1 (10 w rankingu) oraz, drugi rok z rzędu, Jogypai. Trzech graczy trzy lata z rzędu mieści się w pierwszej dziesiątce rankingu: MarcuSiX, camaro1 oraz Jogypai. This is Sparta!

Wytrwałości w 2018 roku. 

lpAgentIle razy w 50Ile razy w top 5Ile zwycięstwPunkty
1pele2210482772064
2Fiodorek349901990
3Jogypai50901904
4jagoku471201891
5Makuja431011555
6rcs343411536
7Kathna381551472
8derpaulssen42831449
9MarcuSiX411131410
10camaro150001408
11Hiacyntus41401303
12StalloneTheBest331151194
13pegewu40101085
14Czeernik39001082
15Saperancki36711074
16matysx203922984
17Grabiszon3132966
18adik00103800956
19z0m83k2910924
20krzysiek9100A2690916
21sledzik114200853
22TalibPL3130841
23Strugal3510811
24msudul2900786
25WiekszeZuo3030778
26Kaszany2721763
27Borodaty3400732
28kogutoo2531731
29niebieskazaraza1850731
30dinusia421770714
31Ameba0011970689
32kazimoto752600672
33Zofinka3600671
34stiopka2820649
3574pawel1791642
36margoz3600632
37Giuseppe6662700627
38Zoompl1800608
39Kfiatuszek3100597
40nerwin20142920561
41falco773300556
42Vasilll2300534
43EugeneFox1710526
44TRousek2030503
45DanDeeM2600501
46Matufak2700483
47Tygrysek111151426
48karbon872700414
49Bozka8531900402
50Lister881700399
51Veselkamita1200391
52Kon4dziK1300380
53Wikingu1731366
54WillyZanec1030366
55Drakarina1200341
56Maniacki812300340
57SpectreExodus862339
58myszek1910317
59pasqdaa2100314
60kachula1500314
61krigore1500312
62McCool2200306
63Baczu1600298
64rYdzy910264
65GoZeer1410262
66Kovalnet1700259
67Thewalldi900257
68dexenxce1711254
69medved21610250
70BRealCH711242
71tupir810242
72kozalec1200238
73Wonsz1200236
74Rosomak94710207
75guyfromhouston1500201
76IskierkaBeata1111200
77XiLoFo1400191
78mate66520185
79EgonundKarl800177
80AlbionW1200173
81vikingf600171
82caligulian1000166
83olles76810165
84kobietawikinga430161
85siczus500156
86Roxol91100147
87Apokalypsa811141
88thortheasgard900141
89LukeSkyWalkerPL700134
90dartvader99953710133
91Elszu300133
92kubinoiii700132
93Dathepellow600129
94hanab721100126
95Zuo600123
96DARZAMAT610119
97PicoRinx400118
98AlkoholixCZ521113
99xfazax600112
100Ingine411112
101WarriorGained300108
102Stargi800106
103blackbastian500104
104annaesz400103
105iwciak711103
106Dauthi711101
107Krzym03300100
108Aneiden61198
109PythagorasDC22196
110vilgefortz90096
111justycha60095
112Jesupha21194
113ScottyRL22094
114Niebieskooki90091
115Tvojesmrt70089
116adux2230086
117buccik2131086
118LenikDC21086
119sq6nex20085
120rigorcz40084
121pazoss21083
122nykros60081
123Qrza50077
124Agiooshy30074
125Andrew76720074
126jardab90070
127CodyTU41069
128SkaczacaZOwcami41066
129POR3C3K20065
130kafulka21063
131O5kar21062
132skaczacyzowcami21161
133maksymek20060
134bushman22740057
135michalka3320056
136rkruc80056
137pepinek30054
138cycukasienki30052
139Destos30052
140nachodak30052
141Bernard55511150
142konsternacja50050
143Qrzy40050
144kazbunda11049
145GoldaZlata00711047
146klukak11046
147szafa3220046
148trippiCZ11046
149ok1mlw10045
150srchvnc10045
151Aginek10044
152KatieKello10044
153sledzio30044
154TajnejHajnej30044
155DesmondoRQ10043
1563M4R10042
157mitaveselka20042
158Outsida10042
159Agent_891464710041
160Braindog2310041
161Jursy10041
162vather50041
163karlos2910040
164Vainek20040
165brian9710039
166Dragel10039
167terka200210039
168xxhanez10039
169Hnedle10038
170oneboycz10038
171Ioskosmos10037
172Nataszka197520037
173UrbanScalp10037
174ventureli40037
175ell210036
176MadMax00110036
177Opteron8310036
178fifaczech10035
179Goferek20035
180abarbar40034
181horsmen1010034
182Kavi8710034
183Ugete10034
184Zangief00720034
185ondra13430033
186johnycasch10032
187MalyTygrysek20031
188raduzvee10031
189Gydiion20030
190ministrletectivi10030
191DaveBan10029
192olda28010029
193rardzl010029
194Robroj30029
195Strazceplamene40029
196HaroBaro10028
197Hyneks10028
198morphCZ10028
199SkalnyRyl20028
200czy340028
201Awein20027
202Eqwaria10027
203HexikKeksik20027
204BaadayeCZ10026
205Epsilon2010026
206HostileMilitant10026
207PerfectGirl30026
208lactil210025
209Pecast40025
210psenka10025
211HolicZd30025
212Autonomata10024
213Cartman4510024
214NecMasterX20024
215FuckENLier10023
216KapitanMorgan20023
217kjer010023
218Belyzar10022
219Borsunio10022
220Pietrokl10022
221novy2420021
222stenatko2520021
223astral198110020
224Krzyychu30020
225OsirisCZ10020
226lookashjg10019
227Rhagor10019
228hundertWasserZT20019
229gangvaj20018
230ivocze10018
231ma866010018
232marecky10018
233Nijt10018
234Bubuss10017
235maslanka8810017
236xdrm10017
237zizigana10017
238fbclukas10016
239gozercz20016
240Tomakin10016
241ChoppedPork20015
242Zefirea20015
243AeonFluxWro30014
244doberman8410014
245GoodFrenky0120014
246MagikTM10014
247Waheti10014
248YayamiOmate10014
249mirotiro10013
250Antagonistyczny10012
251hipo510012
252nn35710012
253WkurzonyRadzio10012
254Beohram20011
255Deskator10011
256rider9330011
257siknitrus66710011
258tomkar510011
259multiKiciora310010
260BossHenry1009
261CivavaDea2009
262erdax2009
263KarelL2009
264NickyAGlass1009
265tkiham1009
266Yakubi1009
267Dobsak1009
268Attacusatlas1008
269californiacento1008
270HellGrom1008
271krzak3151008
272MroczasOne1008
273KartiTakota1007
274ZeeCZECH1007
275JFelix21006
276OndyBoom1006
277Ponurry1006
278Rongicz1006
279zEEjESTER2006
280FalconTyphoon1005
281Misa21351005
282Supov1005
283CEPI6661004
284chavez21004
285DonEliah1004
286JohnMarkII1003
287CelsiusX1002
288Cmarda1002
289Ishleinareth1002
290Porez1002
291Tombedr1002
292vfffggg1002
293Boskizig1001
294cammomille1001
295katija1001
296micsr1001